Jdi na obsah Jdi na menu
 


dort drak

 

Dort Drak
Čas strávený nad tímto dortíkem uvádím proto, že někdy si lidé myslí, že je to velmi jednoduché - bohužel jsem se s tímto již setkala a nejsem sama.
První dort, u kterého jsem si musela předkreslit draka , abych měla k tělu adekvátní velikost hlavy, křídel, drápů a končetin. Předkreslila jsem si
1) pohled shora – na vyříznutí šířky a délky těla a také jsem se nakonec rozhodla, že zároveň s tělem ponechám část končetin, které potom seřezáním dotvaruji. Díky tomuto nákresu jsem mohla určit v které formě bude nejlepší korpus upéct – mně vyšel upravený ovál
2) pohled z boku – kvůli výšce těla a vhodné velikosti křídel a hlavy
3) hlavu, křídlo a pařáty – kvůli modelování
Nad kreslením a vyměřováním jsem strávila asi 2 hodiny. 

 

dscf3020.jpg

 

Křídla – moje polovička mi svařila měděné dráty, které jsem pak natvarovala jako kostru křídel. Poté jsem tyto dráty omotala potravinářskou folii a floristickou páskou, aby marcipán neklouzal z drátků.

 

dscf3021.jpg

 

Po vyválení marcipánu jsem tento přenesla na kostru křídla – drátky jsem před tím potřela jedlým lepidlem. Po zaschnutí marcipánu na křídlech jsem ještě přes drátky z rubové strany nalepila proužek marcipánu. Nad tvorbou křídel včetně kostry jsem opět strávila asi 2 hodiny. Zbylou část nohou a drápů a rohy jsem vymodelovala z mléčné hmoty.Další hodinu jsem tvořila penízky a nádobí na zlatý poklad. Hlava: použila jsem opět svařovací drát omotaný folii a páskou a ještě jsem to musela zapevnit 4 omotanými drátky číslo 22 skroucenými do sebe. Hlavu s krkem jsem modelovala z jedlé hmoty RKT.
Mramorované korpusy jsem pekla dva – ovál z pěti vajec ( tělo draka) a z 12 vajec korpus na hlubokém plechu (skála, punčovina, zlatý poklad) – tento druhý mohl být daleko menší, spotřebovala jsem z něj tak maximálně polovinu.

 

dscf3030.jpg

 

Tělo jsem vyřezala z nakrémovaného korpusu, část ocasu udělala z punčoviny. Opět mi toto trvalo včetně nakrémování asi hodinu. Po složení dortíku dohromady jsem přidávala vytvarovanou část z RKT, na které jsem měla již potaženou hlavu, pak jsem zjistla, že hlava nechce držet v určitém uhlu – byla i přes použitou hmotu těžká. Nakonec jsem do přední strany hrudníku zapíchla lékařskou dřevěnou špachtli a za ní dala hlavu a krk, který se tímto vlastně zapřel do správného úhlu. Spodní část krku jsem dotvarovala punčovinou.Pak jsem potáhla zbytek těla a přidala drápky a rohy na hlavu, vše jsem dotonovala měděnou prachovou barvou. Křídla jsme museli – pomáhala mi ted moje polovička vložit i přes drátky do nářezů v dortu, které se pak zapravily marcipánem, protože byly rozložité a těžké. Na jiný způsob co s tím, jsme nepřišli a lépe mi to zapravit nešlo.Nakonec jsem na draka nalepila na hrudníku a přední části krku žluté šupiny, které nejen působily dobře, ale i zakryly spoj v potahování. Skály a poklad jsem vyřezavávala z nakrémovaného korpusu, doplnila jsem to ještě punčovinou a poté potáhla šedým marcipánem, zlatý poklad je udělaný stejně jako skály, navíc potažený marcipán je potřen jedlým lepidlem a posypán zlatými ozdobami. Původně měly být skály větší a vyšší, ale neodhadla jsem rozměry dortíku – křídla zabraly hodně místa, proto jsou skály jen takovéto velikosti. Čas strávený na dortíku bez přípravy krému a pečení korpusů – asi 7 hodin a 3 hodiny hlava a potah dortíků i s konečnými úpravami.
 
 

masle.gif