Jdi na obsah Jdi na menu
 


perníčky

 

ruzicky.gif

Je mi líto, ale recept na žádost steffani jsem odstranila, nicméně našla jsem na netu naprosto shodné recepty, aniž by tam byla steffani uvedena jako autor, takže zde dávám prozatím odkazy

Odkaz 1

Odkaz 2

 

. 
Perníčky dělám pouze na vánoce, protože mi k vánocím patří,ale snažím se, aby byly trochu hezké
 
TIPY:
  • já perníčky potírám vajíčkem až po upečení, vajíčko dobře rozmíchám a používám na natírání plochý štetec na malování široký asi 1 cm - perfektně se s ním natírá v tenké vrstvě. Perník potírám ihned po vytažení z trouby a po chvíli přendám na rovný povrch.
  • Perníčky lze potírat i vajíčkem s troškou kakaa - kakao rozpustíme v kapce vody, Perníčky jsou potom tmavší.
Polevu dělám z moučkového cukru, případně cukru Diamant - prodejnyTesco, Albert, který nejméně ucpává zdobící kornoutky a je to asi 180g cukru na 1 bílek. Někdo dává do polevy i citronovou šťávu, zhruba na jeden bílek jednu čajovou lžičku. Cukr je nutno prosít na jemném sítě, pokud děláte polevu z klasického moučkového cukru, tak prosíváme nejméně 3x. Udělám hustou polevu, to poznám tak, že mi neodkapává  z vařečky -  tvoří "krápníky" a lze s ní udělat rovnou čáru ( třeba na silikonovém vále, nebo stačí na jednom zkušebním perníčku), aniž by se čára rozpíjela. Polevu je možno dělat ručním šlehačem pomocí háků určených na kynutá těsta. Pokud potřebuji i řídkou polevu, tak do hotové přidám trochu citronové šťávy.
 
Větší tvary peču na 160 stupňů horkovzduch 8 minut, po obrácení plechu další 3 až 4 minuty, perníčky a malé tvary peču 4 + 2 minuty

Na malé tvary stačí opravdu rozválet těsto jen na výši 2 až 3 milimetry.

 

Perníčky zdobím pomocí celofánových kornoutků, ty se plní asi do poloviny a pak se zvrchu zalepí, aby poleva nevytékala zde návod na jejich výrobu.
Tímto děkuji Erice za možnost uveřejnění na mých stránkách 

 

 

Po kliknutí na foto se dostanete do alba perníčků
 

dscf3460.jpg